TOP
Pokój dla nastolatki

Pokój dla nastolatki

Nastolatki zazwyczaj nie pozwalają decydować za siebie i chcą wszystkie decyzje podejmować samodzielnie. Również te związane z urządzeniem ich pokoju. Dlatego rodzice stają się w najlepszym razie konsultantami albo po prostu osobami, które płacą za wybrane rzeczy. Jeśli dosyć dobrze dogadujemy się z dorastającą córką, to warto wykorzystać urządzanie jej pokoju do tego, żeby pobyć razem i wspólnie zrobić coś fajnego. Meblowanie może zbliżyć.

W jakim stylu?

Pytanie o styl pokoju nastolatki to naprawdę trudne zagadnienie. Czego chce dorastająca dziewczynka? Zawieszona między słodkim i uroczym światem bajkowym a poważnym i wymagającym światem dorosłości. Tego z pewnością nie wie ona sama, poszukując różnych (często przeciwstawnych) form ekspresji.

W pokoju nastolatki dominuje więc różnorodność. Rozmaite fragmenty pochodzące z odmiennych światów. Trochę taki nastoletni postmodernizm. Porcelanowe lalki na półkach i nowoczesna garderoba. Elegancka sofa rozkładana i kolorowe maskotki w pudełkach. Różne wzory i kolory. To wnętrze tworzy się samo, jak osobowość dorastającego dziecka. Pojawiają się w nim wciąż nowe elementy. Widoczne są różnorodne inspiracje. Wszystko to, co młoda osoba w danej chwili głęboko przeżywa, pojawia się we wnętrzu.

Przestrzeń dla nastolatki

Świetnym pomysłem do takiego pokoju przemian i zdobywania nowych doświadczeń będzie tablica korkowa, na której z czasem powstanie prawdziwy album czy kolaż – stworzony z biletów na koncerty, widokówek, zdjęć, reprodukcji.

Najważniejsze, co możemy podarować nastolatce, to przestrzeń. Także w dosłownym sensie. Pomóżmy jej zadbać o to, żeby w pokoju znalazło się dużo miejsca na wszystko. Na książki, ubrania, buty, płyty, kosmetyki. Pomóżmy jej wybrać funkcjonalne i nowoczesne meble, które znajdziemy w Gamie: gama-sklep.com.pl.

Categories Dom i Wnętrze
grille do ogrodu stoły na taras z technorattanu meble ogrodowe technoratan