TOP

Piękne i funkcjonalne domy drewniane

Eleganckie domy drewniane są coraz chętniej wybierane jako alternatywa dla klasycznego budownictwa murowanego. Za domami drewnianymi przemawia wiele zalet: niższa cena, szybsza możliwość budowy, szansa na nietuzinkowy, energooszczędny dom. Szukając pięknego projektu domu z drewna warto z bliska zapoznać się z technologiami oferowanymi przez topowych producentów. Czy taki dom będzie dla nas strzałem w dziesiątkę?

Własny dom – inwestycja życia

Wybudowanie własnego domu to z pewnością olbrzymia inwestycja, która pochłonie dużą część naszych oszczędności. Współcześnie budowanie domu znacząco jednak różni się od tego, jak budowało się dawniej. Dzisiaj nie musimy wznosić domu własnymi rękami – rozwiązaniem jest wynajęcie wyspecjalizowanej firmy budowlanej. Istotne są jednak pieniądze – własny dom to ogromne koszty.

Dom z drewna to ciekawa alternatywa dla domów murowanych – szacuje się, że koszty ich budowy są o ok. 35% niższe. Dla osób zaciągających kredyt na dom to olbrzymia różnica i możliwość skrócenia spłaty długu. Zaletą domów drewnianych jest także czas ich budowy: producent domów szkieletowych Mawit gwarantuje, że domy takie oddaje się w terminie od 2 do 8 miesięcy od momentu rozpoczęcia budowy, w zależności od tego czy mają być oddane w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Ze względu na zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego nie ma znaczenia w jakim miesiącu budowa się rozpocznie.

Dom drewniany – jaki projekt wybrać?

Szeroki wybór projektów domów drewnianych sprawia, że każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe, domy posiadające tarasy lub balkony, domy z podjazdami czy garażami.

Categories Dom i Wnętrze