TOP

Palący pracownicy

Palenie tytoniu przez pracowników potrafi być sporym problemem dla każdego przedsiębiorcy. Z jednej strony przez powtarzające się przerwy na dymka ucieka sporo czasu, przez który pracownicy nie wykonują swoich obowiązków, z drugiej natomiast, paląc w miejscach do tego nieprzeznaczonych, narażają innych na skutki palenia biernego, które są tak samo niebezpieczne, jak aktywne zaciąganie się dymem – o ile nie gorsze.

Pomieszczenia dla palących

Wiele zakładów pracy decyduje się na wprowadzenie całkowitego zakazu palenia na terenie przedsiębiorstwa, znane są także przypadki dodatków motywacyjnych dla tych, którzy w czasie pracy nie wychodzą na papierosa. Nie zmienia to jednak faktu, że osoba, której myśli oscylują wciąż tylko i wyłącznie wokół zaaplikowania sobie dawki nikotyny, która przecież bardzo silnie uzależnia, nie będzie w pełni wydajna. Pewnym kompromisem jest umożliwienie pracownikom palenia tytoniu ale w sposób, który na działanie dymu nie wystawia osób postronnych. To, że nie wolno palić w budynku jest oczywiste, zrobienie tego na dworze może jednak także okazać się niewystarczające. Najpopularniejszym rozwiązaniem są specjalnie do tego przeznaczone palarnie firmy https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/,, czyli oddzielne pomieszczenia dla palących. Jeżeli nie ma możliwości zorganizowania takowej wewnątrz budynku, wiąże się to przecież choćby z koniecznością dodatkowej wentylacji, dostępne są także palarnie zewnętrzne, czyli wiaty dla palących.

Nowoczesna palarnia

Warto zwrócić uwagę, że współczesne konstrukcje są dopracowane nie tylko pod względem funkcjonalnym ale także wizualnym a ich design, zazwyczaj oparty o metalowy stelaż i odpowiednio wzmocnione szkło, doskonale wpasowuje się w otoczenie firmy. Co ważne, wiaty dla palących często doceniają sami pracownicy, którzy widzą zaangażowanie firmy w umożliwienie im realizacji swoich potrzeb. Ponadto, są w trakcie palenia dodatkowo chronieni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak deszcz, śnieg czy np. wiatr – kto choć raz próbował odpalić papierosa na silnym wietrze doskonale zrozumie o czym mowa.

Popularność pomieszczeń dla palących

Rozwiązania tego typu stosowane są zresztą nie tylko przez firmy. Często spotykamy je choćby np. na lotniskach czy w pubach, w których od ładnych paru lat obowiązuje ścisły zakaz palenia – ze względu na zdrowie niepalących. Można oczywiście powiedzieć, że najlepiej byłoby po prostu rzucić palenie, wiadomo jednak, że nie jest to wcale prosta sprawa. Dzięki palarniom każdy palacz może brać odpowiedzialność za swoje czyny, bez angażowania w to innych osób.

Categories Ciekawe