TOP

Nowoczesne formy ochrony przed słońcem

Piękny taras to idealne miejsce do odpoczynku nie tylko w weekendy – odpowiednia aranżacja pozwoli nam korzystać z tarasu również w tygodniu, po długim dniu w pracy. Własny taras daje wiele możliwości spędzania czasu – możemy tam organizować wspólne posiłki, pracować, bawić się z dziećmi. Jakie meble i dodatki wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Piękna i funkcjonalna aranżacja

Jakie meble okażą się najlepsze na naszym tarasie? Wybór konkretnego zestawu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami. Istotnym zagadnieniem jest trwałość mebli – są to elementy outdoorowe, będą więc narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na wnikanie brudu czy wilgoci.

Zadaszenie tarasu w formie tarasoli

Szukając metod na ochronę przed słońcem warto rozważyć kupno nowoczesnej tarasoli. Na stronie tarasola.pl znajdziemy piękne konstrukcje, których zadaniem jest przede wszystkim zapewnianie nam cienia, ale także ochrona przed promieniowaniem UV. Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach malowanych proszkowo, które zabezpieczono przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Konstrukcja posiada ukryty system odprowadzania wody – dzięki temu możemy korzystać z tarasoli również w czasie deszczu.

Na szczególną uwagę zasługuje dach tarasoli – w zależności od modelu może być on wykonany z tkaniny poliestrowej lub też aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. O położeniu dachu decyduje użytkownik – pozycja zmieniana jest przy pomocy dedykowanego pilota lub też przy manualnie. Dachy skonstruowane są w taki sposób, aby chroniły zarówno przed silnym słońcem, jak i deszczem. Struktura dachu nie nagrzewa się, co oznacza, że nawet w czasie słonecznego dnia w ich cieniu panować będzie niższa temperatura

Categories Dom i Wnętrze