TOP

Myjki ciśnieniowe

Zazwyczaj myjka ciśnieniowa kojarzy się jedynie jako sprzęt, przy pomocy którego doprowadzamy samochody z powrotem do stanu czystości, jednak, jak pokazują różnorodne przykłady, jej zastosowanie może być o wiele szersze. Jest to bowiem urządzenie z powodzeniem używane także do mycia okien i luster (warto wówczas wybrać myjkę parową), a także elewacji i kostki brukowej, przy czym te dwa ostatnie zastosowania dotyczą urządzeń o bardzo dużym ciśnieniu roboczym, bowiem i zadania, do których są używane, do łatwych nie należą.

Ranking myjek samochodowych

W zależności od tego, do czego planujemy używać zakupywanej przez nas myjki, zwrócić powinniśmy uwagę na moc, którą będzie ona dysponować. Myjki do samodzielnego mycia samochodu można uznać za wystarczające, jeśli posiadają moc od 1200 do 1600 Watów i ciśnieniem do 150 barów.Według rankingów myjek ciśnieniowych https://www.bomi.pl/ranking-myjek-cisnieniowych-top-10-najlepszych-modeli/ urządzenia te są często i chętnie używane do zastosowań amatorskich.

Sprzęty o lepszej jakości zwyczajowo posiadają regulację ciśnienia. Wybierając myjkę ciśnieniową warto również zwrócić uwagę na długość posiadanego przez nią węża. Tańsze modele dysponują zwykle wężem nie dłuższym niż 5 metrów, z kolei w modelach droższych często spotkać się można z wężem nawijanym na tzw. bęben, co znacznie ułatwia używanie urządzenia.

Równie istotnym elementem dobrej myjki ciśnieniowej jest pompa.

Z rankingów wynika, że dużym zainteresowaniem cieszą się modele, w których ten element wykonany jest z aluminium bądź mosiądzu. Nie warto natomiast decydować się na pompy plastikowe i kompozytowe, ponieważ nie są one dobre jakościowo.

Categories Ciekawe
oświetlenie solarne fotel balkonowy najlepsze grille węglowe