TOP

Modne diety

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach zapanowała moda na różne diety. Dieta Montignaca, Paleo, dieta roślinna, która zakłada jedzenie dużej ilości węglowodanów i minimalnych ilości tłuszczu – to tylko niektóre przykłady. Każda z tych diet ma swoich zwolenników i przeciwników. Czy zdrowe odżywianie może być receptą, która zapewni ludziom długie życie w dobrej kondycji?

Cel: schudnąć

Zdecydowana większość osób przechodzi na dietę, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Taka refleksja przychodzi na różnym etapie życia. Czasami nastolatki są w stanie bardzo rozsądnie poprowadzić swoją dietę, a nie potrafią tego dokonać ludzie dorośli. Zdrowe przepisy na dania i wdrożenie ich w życie przerasta część ludzi, którzy nie mogą lub nie chcą dać czegoś z siebie, aby ta zmiana przyniosła im zdrowie i szczupłą sylwetkę. Zdrowe odzywianie to absolutna podstawa, jeśli chcemy cieszyć się długim życiem w dobrej kondycji. Otyłość to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim problem zdrowotny. Człowiek, który ma wiele zbędnych kilogramów, cierpi. Cierpią nie tylko kolana, stawy i kręgosłup ale również serce, wątroba i trzustka. Taka osoba narażona jest w większym stopniu na choroby układu krążenia.

Wysiłek i motywacja

Aby zrzucić zbędne kilogramy u większości ludzi trzeba połączyć dwa elementy – dietę i aktywność fizyczną. Jedno bez drugiego nie przyniesie efektów. Zdrowe odżywianie jest ważne, ale ćwiczenia fizyczne również. W internecie znajdziemy opisy doświadczeń osób, które mają za sobą wiele różnorakich diet. Jedne eksperymenty były bardziej udane, inne mniej. Każdy jednak przynosił konkretną życiową lekcję. Modne diety jak Montignac czy Paleo albo weganizm, przyniosły rezultaty wyłącznie osobom mocno zmotywowanym i nastawionym na sukces. Oczywiście każde odchudzanie powiedzie się o ile nie ma większych problemów zdrowotnych takich jak niedoczynność tarczycy czy insulinooporność. Zdrowe odzywianie może iść w parze z leczeniem farmakologicznym, ale do czasu unormowania wyników nie ma co spodziewać się cudów. Warto pamiętać, że zdrowe przepisy zawsze się opłacają.

Dobrze jeżeli doniesienia medialne o modnych dietach zmotywują nas do zmiany stylu życia. Nie warto jednak bezkrytycznie wierzyć, że każda dieta, o której usłyszeliśmy w telewizji czy przeczytaliśmy w internecie pomoże nam raz na zawsze i bez wysiłku zgubić zbędne kilogramy. Dietę trzeba dopasować indywidualnie do każdego człowieka.

Categories Ciekawe
skrzynia z technorattanu grill ogrodowy węglowy technorattan meble tarasowe