TOP

Lampy jako jeden z elementów dekoracyjnych w domu

Urządzając mieszkanie lub dom, chcemy spełnić swoje wnętrzarskie marzenia i przemienić puste pomieszczenia w wygodne, funkcjonalne i piękne przestrzenie. Nawet gdy budżet jakim dysponujemy nie przyprawia o zawór głowy, na pewne elementy warto zwrócić szczególną uwagę. Z pewnością należy do nich sensowne rozmieszczenie punktów świetlnych, których zadaniem jest nie tylko oświetlać konkretne pomieszczenia, ale też tworzyć miłą przytulną atmosferę, lub wręcz odwrotnie- wygodne i jasne miejsce do pracy w domu. Potem zostaje już tylko odwiedzić sklep z lampami i dokonać ich wyboru.

Gdzie kupić piękne lampy

Lampy i oświetlenie to stały punkt programu wszystkich sklepów meblowych, ale również marketów budowlanych. Wbrew pozorom, zakup lampy do pokoju czy kuchni, dokonany w takim sklepie nie oznacza, że zapłacimy mało. Również tam można znaleźć dizajnerskie modele za całkiem spore kwoty. Jednak to nic w porównaniu do sklepów w całości dedykowanych lampom. Taki sklep z lampami oferuje przepiękne modele od znanych w świecie dizajnu projektantów, które mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tak, to nie jest pomyłka.

Jak dokonać wyboru lampy

Lampa powinna współgrać z całym wystrojem wnętrza, dlatego urządzając dom czy mieszkanie warto wygospodarować kwotę, która pozwoli dokonać sensownych zakupów. Na szczęście nie musi być to duża kwota, gdyż ładne modele znajdziemy wszędzie. Ich wybór jest bardzo szeroki, możemy zatem znaleźć proste lampy w stylu skandynawskim, lampy do pokoju w formie żyrandola, lampy w stylu industrialnym wiszące na linie czy łańcuchu, kinkiety na ścianę w różnej postaci, lampy w formie dużej żarówki, czy dmuchane lampy z przezroczystego szkła. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wizji oraz zdolności dekoratorskich. Jedno jest pewne – warto zaoszczędzić by kupić swoją wymarzoną lampę, bo to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych w domu.

Lampka do pokoju dziecka

W wielu domach jest pewne szczególne pomieszczenie, którego urządzanie daje jeszcze więcej frajdy. To pokój dziecka. Już w pokoiku dla niemowlaka lampa ma duże znaczenie, powinna bowiem dawać światło dyskretne, tak by nocne karmienie czy przewijanie odbywało się w miłej atmosferze. Najlepszym wyborem będzie zatem kinkiet nad łóżeczko, w jakimś dziecięcym wzorze. Pięknie prezentują się też kinkiety drewniane, na przykład w kształcie chmurki. Gdy urządzamy pokój dla starszaka, musimy dokonać wyboru lampki na biurko, przy którym dziecko odrabia lekcje. Warto poradzić się sprzedawcy w sklepie, by pomógł nam dokonać wyboru lampki, przy której oczy dziecka nie będą się bardzo męczyć.

Categories Ciekawe