TOP

Lakier do felg – jak wybrać?

Pomimo tego, że na rynku znajdziemy bardzo wiele produktów dedykowanych do lakierowania felg, to wciąż wiele osób wybiera uniwersalne lakiery w sprayu? Czy rzeczywiście warto oszczędzać w tym zakresie? Jak wybrać dobry lakier do felg, który odświeży wygląd naszych felg aluminiowych i utrzyma się przez lata?

Pomimo twierdzeń wielu specjalistów od renowacji felg, samodzielne lakierowanie felg aluminiowych może być trwałe i skutecznie odmienić wizerunek naszego samochodu. Należy pamiętać o tym, że to właśnie wzór – stan i kolor – felg aluminiowych, w znacznym stopniu wpływają na postrzeganie samochodu mogąc podnieść jego estetykę, jak i wartość przy ewentualnej odsprzedaży. Należy jednak podkreślić, że samodzielne polakierowanie felg nigdy nie będzie tak trwałe, jak profesjonalna renowacja przez specjalistów przy wykorzystaniu lakieru proszkowego, to jednak z powodzeniem wystarczy na kilka sezonów normalnego użytkowania samochodu.

Jaki lakier do felg?

Wybór lakieru do felg powinniśmy ograniczyć wyłącznie do produktów dedykowanych. Pomimo tego, że są one droższe od uniwersalnych lakierów w sprayu, to jednak różnica cenowa nie jest tak duża, żeby znajdowały się one poza zasięgiem finansowym. Dobry lakier w sprayu do felg kupimy już w granicach kilkudziesięciu złotych. Do polakierowania kompletu felg aluminiowych w rozmiarze 15-16 cali powinniśmy wykorzystać dwie standardowe puszki lakieru (400ml). W przypadku felg o większej średnicy warto zaopatrzyć się w dodatkową puszkę, aby w trakcie prac nie zabrakło nam lakieru.

Dlaczego dedykowany lakier do felg?

Przede wszystkim należy uwzględnić fakt, że surowe aluminium nie jest materiałem, którego trzyma się każdy lakier – musi być on specjalnie przystosowany do tego rodzaju powierzchni (dodatkowo przeszlifowanej i odtłuszczonej), aby nie zaczął po kilku tygodniach odpadać płatami z powierzchni felgi. Co więcej, felgi aluminiowe pracują w dość niekorzystnych i zmiennych warunkach. Lakier na nich musi wytrzymać kontakt nie tylko z solą drogową, ale również wysokie temperatury latem i niskie podczas mrozów. Jednocześnie musi być odporny na wszelkiego rodzaju chemię do czyszczenia felg.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na samodzielnym polakierowaniu felg aluminiowych, a jednocześnie trwałości efektu, powinniśmy wybrać dedykowany lakier do felg.

Categories Motoryzacja
wysokie donice z technorattanu duze grille meble technorattanowe ogrodowe