TOP
Kuchnia do zadań specjalnych!

Kuchnia do zadań specjalnych!

Kuchnie kojarzone są przede wszystkim jako miejsca przygotowywania posiłków. Wraca jednak moda na to, aby były one jednocześnie przestrzenią jadalną oraz miejscem, gdzie możemy porozmawiać z innymi domownikami. Jak sprawić, aby miejsce to było wielofunkcyjne? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Jedno miejsce, wiele funkcji!

Odstawa jest zadbanie o to, aby w kuchni znalazło się miejsce na wygodne przygotowywanie posiłków. Zazwyczaj rolę tę odgrywa wygodny blat roboczy. Jeśli jednak zależy nam na oszczędności miejsca połączmy blat roboczy oraz stół w jednym! Obecnie wielu producentów oferuje nam wysokiej jakości blaty z litego drewna, idealne nadające się jako taki wielofunkcyjny stół. Drewno powinni być odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, brudu. Blaty ustawiane są wyżej niż klasyczne stoły, niezbędne więc okażą się nowoczesne krzesła barowe. Wybierając hokery pamiętajmy, aby były one dobrze wyprofilowane – dzięki temu z czasem nie zaczną się koślawić. Zwracajmy uwagę także na wykorzystywane materiały, materiały obiciowe. Szeroki wybór krzeseł barowych zaproponuje nam sklep krzesloteka.pl. Szukając krzeseł wybierajmy te posiadające podparcie dla nóg – dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam przybrać wygodną pozycję podczas jedzenia.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Aby kuchnia była idealnym miejscem do jedzenia, ale i czytania, nauki, pracy, konieczne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Nie zasłaniajmy okien ciężkimi firanami – wystarczy wykorzystać rolety, które pozwolą uchronić wnętrze przed palącym słońcem, ale i przepuszczą wiele światła. W kuchni powinno znaleźć się także wiele punktów światła: nad blatem roboczym, przy kuchence, w okolicach zlewu. Dzięki temu codzienne funkcjonowanie w kuchni nie będzie utrudnione.

Categories Dom i Wnętrze
krzesła na taras z technorattanu podstawa pod parasol ogrodowy oświetlenie solarne