TOP
Jakie grunty inwestycyjne warto kupować?

Jakie grunty inwestycyjne warto kupować?

Inwestycja w grunt wciąż zdaje się być dzisiaj bardzo opłacalna. Dlatego właśnie, stale powstają nowi deweloperzy, a starsze firmy deweloperskie zwiększają swoje przychody. Jakiego rodzaju grunty inwestycyjne są jednak najdroższe, a które przynoszą największe zyski?

Rynek pierwotny mieszkań – opłacalna inwestycja

Niewątpliwie, za najbardziej opłacalne oraz za najpopularniejsze uznać należy grunty, na których powstają mieszkania. Wydaje się, że największe zapotrzebowanie w społeczeństwie jest właśnie na mieszkania. Dlatego też, deweloperzy nie zwlekając kupują coraz to nowe grunty i stawiają coraz wyższe osiedla. Popyt na nowe mieszkania jest bowiem dzisiaj wyjątkowo duży.

Wydaje się, że ludzie, zwłaszcza młodzi mają dość starych mieszkań, w których jest wiele awarii i niedoskonałości. Wolą oni kupować nowe mieszkania, które nie zaskoczą ich żadnymi ukrytymi usterkami. Ponadto, nowe budownictwo jest bardziej praktyczne i funkcjonalne, przez co zapewnia większy komfort życia.

Inne popularne grunty inwestycyjne

Za drugie po względem popularności grunty kupowane pod inwestycje należy niewątpliwie uznać te, na których powstają różnego rodzaju lokale wielkopowierzchniowe. Mowa tu o supermarketach, jak i mniejszych bądź większych galeriach handlowych, których powstaje dzisiaj mnóstwo.

Wydawać by się mogło, że placówek handlowych w ostatnich latach powstało już tak wiele, że rynek został całkowicie zapełniony. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Galerie handlowe są pełne ludzi, dlatego w dużych, ale i w mniejszych miastach wciąż powstają nowe, które najczęściej również odnoszą sukcesy.

Ceny i zyski

Jeśli chodzi o ceny gruntów, są one niezwykle wręcz zróżnicowane. Im większe miasto tym więcej pieniędzy należy przeznaczyć na zakup gruntu. Ponadto, w obrębie konkretnych miast często ceny są również bardzo zróżnicowane. Najdroższe przeważnie są natomiast grunty inwestycyjne pod mieszkania, na drugim miejscu znajdują się te pod galerie handlowe. Nie mniej jednak, nie jest to reguła, od której nie zdarzają się wyjątki.

Jeśli zaś chodzi o zyski, największe zdają się dawać mieszkania. Nie mniej jednak, również galerie handlowe to wciąż bardzo dobry interes. Wydaje się, że wiele zależy też od danej miejscowości. W niektórych miastach jest większe zapotrzebowanie na nowe osiedla, w innych natomiast brakuje nadal galerii handlowych, czy też wielkopowierzchniowych marketów.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Categories Biznes