TOP
Dom opieki - czy dobre rozwiązanie?

Dom opieki – czy dobre rozwiązanie?

Wielu z nas, kiedy słyszy hasło „dom opieki”, to mówi sobie, że nigdy przenigdy nie odda tam swoich seniorów, tak bliskich przecież sercu każdego z nas. Rzeczywistość czasami jednak weryfikuje nasze poglądy i przekonania. Czasem wydaje się, że nie mamy innego wyjścia. Czy jednak domy opieki są tak strasznym rozwiązaniem?

Domy opieki dzisiaj

Nie do końca. Przede wszystkim bowiem teraz domy opieki zapewniają swoim seniorom wysoki poziom. Na pewno sam budynek jest do nich dobrze dostosowany. Znajdują się tam bowiem wszelkie akcesoria czy meble, które ułatwiają seniorom poruszanie się i wszelką aktywność. Oczywiście seniorzy także mają zazwyczaj ładnie już bardzo urządzone swoje pokoje i zapewnione różne zajęcia.

Wśród zajęć znajdują się przeróżne warsztaty, które prowadzone są przez kompetentne i wykształcone w tym kierunku osoby. Ponadto zapewniona jest opieka pielęgniarek i opiekunek. Oczywiście jest ona całodobowa, zatem seniorzy nie pozostają nawet na chwilę bez opieki. Co więcej – lekarz także jest pod telefonem.

Rehabilitacja w domu opieki

Należy także wspomnieć o tym, że w domach opieki prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja. Są to przede wszystkim zajęcia umysłowe. Co ważne jednak nie są one nudne i nijakie. Prowadzone przez kompetentne osoby najczęściej mają za zadanie zaktywizować seniorów w przyjemny dla nich sposób.

Ponadto rehabilitacja w domu opieki jest także prowadzona w zakresie ćwiczeń fizycznych, prowadzone są tam przeróżne ćwiczenia, dzięki którym seniorzy lepiej i sprawniej się poruszają. Dlaczego to jest tak istotnie. Otóż taka terapia to także leczenie Alzheimera. A to właśnie ta choroba należy do jednych z najgorszych…

Choroba Alzheimera – czym jest?

Czym jest choroba Alzheimera? Otóż jest to postępująca choroba neurodegeneracyjna. Na początku pojawia się lekkie splątanie. Częstym objawem wówczas jest zapominanie niektórych rzeczy. Niestety z biegiem czasu objawy się pogłębiają i dochodzą nowe. Nasi seniorzy zapominają powoli znaczenia poszczególnych słów, zapominają co, gdzie leży, jak się je… Niestety choroba doprowadza do całkowitego braku samodzielności.

Leczenie Alzheimera w domu opieki http://www.kasmin.pl/ niestety polega wyłącznie na próbie zastopowania postępu choroby. Systematyczne ćwiczenia umysłowe i fizyczne bez wątpienia zdecydowanie poprawiają stan seniorów, przy okazji poprawiając także ich samopoczucie. Możemy zaś być pewni, że wszelkie rehabilitacje w domu opieki przeprowadzone są w taki sposób, żeby jak najdłużej utrzymać seniorów w dobrym zdrowiu. To profesjonalna opieka, jaką trudno będzie znaleźć gdzieś indziej.

Categories Zdrowie i Uroda