TOP
Dietetyczne obiady w pracy - czy to jest do zrobienia?

Dietetyczne obiady w pracy – czy to jest do zrobienia?

Dietetycy radzą, aby jeść pięć mniejszych posiłków każdego dnia. Zwykle jest to śniadanie, obiad, kolacja oraz dwie przekąski jako II śniadanie i podwieczorek. Czy jednak pracując w godzinach biurowych jesteśmy w stanie zjeść smaczny i zdrowy obiad?

Jakie posiłki do biura?

Zwykle posiłki, które zabieramy do pracy nie są skomplikowane – najczęściej jest to kanapka, jakiś owoc, ewentualnie jogurt. Tradycyjnego obiadu raczej do pracy nie zabierzemy. Jest jednak sposób na to, by zjeść dietetyczne obiady wrocław w pracy. Sposobów na to jest kilka, w zależności od ilości czasu, jaką chcemy poświęcić oraz od sumy, jaką możemy przeznaczyć na obiady. W niektórych miejscach pracy znajdują się stołówki, które umożliwiają pracownikom zjedzenie dobrego posiłku w niskiej cenie. Jest to rozwiązanie dobre, jeżeli stołówka oferuje jedzenie dobrej jakości i dopasowane do naszych oczekiwań. Jeżeli jednak tak nie jest, to możemy również pokusić się o przygotowywanie obiadów do pracy i zabieranie ich ze sobą. Możliwości takich obiadów jest wiele – surówki, sałatki warzywne, sałatki z wykorzystaniem różnego rodzaju kasz, makarany – w internecie aż roi się od różnych przepisów. Jednak to rozwiązanie wiąże się z koniecznością planowania zakupów oraz przygotowywaniem obiadów rano lub dzień wcześniej. Nie każdy zaś dysponuje odpowiednią ilością czasu, by tak robić.

Obiad z dostawą

Warto też rozważyć pomysł zamówienia obiadów z dostawą. Na terenie wielu miast działają już firmy, specjalizujące się w tego typu cateringu. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług cateringu dietetycznego, który dowozi nam posiłki na cały dzień – nie tylko obiady. Choć jest to rozwiązanie droższe, to jednak ma wiele zalet – jemy urozmaicone, dobrze zbilansowane posiłki, dopasowane do naszych oczekiwań.

 

Categories Zdrowie i Uroda