TOP

Cyna

Cyna to pierwiastek chemiczny występujący w postaci trwałej, jednak pod wpływem niskiej temperatury ulega topnieniu i zmienia swoją konsystencję.
Z tego właśnie powodu kiedyś cyna była bardzo często stosowana do wyrobu przedmiotów codziennego użytku. Dzisiaj jest wciąż ceniona i cały czas wykorzystuje się ją w przemyśle i do produkcji różnych przedmiotów.

Zastosowanie cyny

Jest to wciąż bardzo przydatny materiał, niezwykle kowalny i bardzo plastyczny. W cynie pracuje się dobrze i z cyny tworzy się ciekawe przedmioty. Najczęściej wykorzystuje się ją w przemyśle motoryzacyjnym oraz lotnictwie w połączeniu z tytanem. Cyna ma srebrny kolor, jest odporna na rdzę, rozciągliwa i pozwala się bardzo dobrze uformować. Dzisiaj powleka się nią także puszki do napoi różnego rodzaju. Skup cyny oferuje bardzo atrakcyjne ceny za ten materiał.Ponadto pomijając cele wyższe cynę bardzo często wykorzystuje się w elektronice oraz jako stop do lutowania. Zatem zauważyć należy, że zastosowanie cyny jest powszechne. Ze względu na jej plastyczność bardzo często pokrywa się nią srebro lub mosiądz. Tworzy się w ten sposób atrakcyjny przedmiot, który równocześnie jest zabezpieczony, przed korozją lub zniszczeniem. W przemyśle i budownictwie cyna służy jako doskonały składnik stopów i lutów, które wykorzystuje się do różnego rodzaju połączeń.

Wartość cyny

Uważa się, że cyna jest wartościowym materiałem, dlatego też istnieje wiele profesjonalnych skupów tego surowca. W skupach najbardziej ceni się srebro + cyna cena jej jest wtedy najwyższa, bez względu na to w jakim mieście znajduje się dany skup cyny. Cyna jako stop łożyskowy ma mniejszą wartość ale w przypadku 100% cyna cena znowu jest wyższa. Posiadanie złomu cyny gwarantuje spory zarobek.

Skąd pochodzi cyna?

Złoża cyny znajdują się w Indonezji, Chinach, Tajlandii, Boliwii, Malezji, Birmie, Rosji, Brazylii i Australii. Istnieje w Polsce pewien odsetek importu cyny z powyższych krajów. Jednak laboratoryjnie można otrzymać cynę poprzez redukcję SnO2 węglem i w ten właśnie sposób otrzymuje się cynę na skalę przemysłową.

Skromna ale wartościowa

Skromna cyna jest towarem cenionym i bardzo wartościowym, zarówno jako stop pierwotny jak i cyna ze skupu. Cyna ma szerokie zastosowanie i w każdym przypadku i połączeniu radzi sobie doskonale. Sprawdza się zarówno w ciężkim przemyśle, tworzeniu przedmiotów codziennego użytku jak i w delikatnej elektronice.

Categories Biznes
pokrowce na grilla eleganckie meble na taras krzesła technorattan producent