TOP
Concept Art – co to jest?

Concept Art – co to jest?

Interdyscyplinarna twórczość, odwołująca się zarazem do klasycznych umiejętności wymyślania postaci i miejsc, jak i do nowoczesnych środków wyrazu pozwalających wypowiedzieć najśmielsze wizje. Połączenie plastyki, malarstwa, literatury, warsztatu programistycznego z intuicją twórczą. To właśnie jest Concept Art, czyli sztuka, na której bazują współczesne gry komputerowe, filmy, animacje.

Warsztat artysty koncepcyjnego

Projektowanie postaci, Digital Painting, Game Art, Environment Design, moodboard – to niektóre z pojęć związanych z Concept Art. Jeśli wydają nam się obce, to bez problemu zapoznamy się z nimi online. CG Wisdom przygotowało w tym zakresie bogatą ofertę. Godny polecenia jest także m.in. ich kurs SketchUp podstawy czy kurs After Effects, dające doskonałe narzędzia do pracy artystycznej.

Barokowe koncepty i postmodernistyczne projekty

Opanowanie konkretnych programów i przygotowanie do samodzielnego tworzenia dzieł z obszaru Concept Art pozwoli nam działać intuicyjne. Będziemy w stanie stworzyć postaci czy otoczenie do najbardziej szalonej gry.

W ten sposób zrealizuje się kreacyjność w postmodernistycznym wymiarze: łącząca różne światy, wykorzystująca wszelkie możliwości, docierająca do niezliczonej liczby odbiorców. Zaskakująca i oryginalna. Przecież właśnie takie były barokowe koncepty, zwłaszcza te poetyckie. Także oparte na zadziwieniu. Concept Art tę ideę konceptu w pewnym sensie spełnia.

Tworzenie cyfrowego świata

Concept Art polega na realizacji wizji cyfrowej rzeczywistości. Na elementarnym poziomie to przedsięwzięcie przypomina działania powieściopisarzy, którzy rozpisują świat przedstawiony na sceny, postaci, tła. Zresztą artyści koncepcyjni często podejmują się przełożenia takich rozbudowanych wizji literackich na język gry komputerowej.

Categories Ciekawe
stół grillowy domki grillowe technorattan wypoczynek