Boho na tarasie – o czym należy pamiętać?

Boho to taki styl, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Wybierają go osoby, które kochają ciekawe rozwiązania. Nie tylko, jeśli chodzi o domowe wnętrza, ale także o taras. Styl boho czuje się bardzo dobrze, jeżeli chodzi o ogród i świeże powietrze.

Uznanie dla natury

Decydując się na styl boho należy wiedzieć, że tak naprawdę będzie to pokłon w stronę środowiska naturalnego. A w ostatnim czasie takie zachowania są naprawdę na wagę złota. W tego typu miejscach przeważają meble wypoczynkowe z niskimi siedzikami (np. gardenspace.sk/zahradny-nabytok), jak również jasne kolory. Można również zdecydować się także na ciemniejsze odcienie kolorystyczne, ale pomieszane z jasnymi barwami, np. biel, krem, ecru, delikatna kawa ze śmietanką. Nie warto ustawiać w tym miejscu tradycyjnego grilla. Lepiej zamiast tego wybrać palenisko – tak jak to miało miejsce kiedyś w taborach cygańskich. To właśnie one stały się podstawą do zapoczątkowania stylu boho.

Dodatki na tarasie w stylu boho

Tak naprawdę, jeżeli chodzi o taras urządzony w tym stylu, to dodatki są najważniejsze. Jakie? Poduszki, koce, pledy, dywany i zasłony – to takie minimum, które warto wybrać do tego miejsca. Aczkolwiek, nie oznacza to faktu, że trzeba na wszystkie się zdecydować. Równie dobrze można postawić na minimalizm, jeśli chodzi o dodatki. Należy jednak wybrać te dodatki, które powinny zostać wykonane z grubych materiałów. Ciekawą propozycją wydają się plecione kosze, które mogą stać się miejscem na podręczne rzeczy.