TOP

Jak biegać, żeby stracić zbędne kilogramy?

Powszechnie mówi się, że ćwiczenia typu cardio są najlepszym sposobem na to, aby zgubić zbędne kilogramy. Do wyżej wspomnianych zaliczyć można jogging. Jak się jednak okazuje, nie każdy rodzaj biegu pozwoli nam osiągnąć zamierzony efekt. Jak zatem biegać, aby spalić tkankę tłuszczową? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w przedmiotowym artykule.

Bieg ukierunkowany na spalanie tkanki tłuszczowej – to warto wiedzieć

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że jeśli zależy nam na spaleniu zbędnych kilogramów powinniśmy biegać regularnie. Optymalna ilość treningów to około 3-4 razy w tygodniu. Pamiętajmy o tym, aby nie przekraczać zalecanej liczby, ponieważ możemy nabawić się kontuzji, co oczywiście wykluczy nas z biegów na dłużej. Kolejną ważną kwestią jest to, ile biegać żeby schudnąć – mowa tu o czasie pozwalającym nam osiągnąć upragniony rezultat. Na początku warto zacząć od biegów trwających około 30 minut i stopniowo wydłużać ten czas aż do pełnej godziny. Istotne jest również tempo w jakim biegamy. Powinien być to wolny bieg, który nie będzie przekraczał 70% naszego maksymalnego zakresu tętna. W określeniu wyżej wspomnianego parametru pomoże nam pulsometr.

Ile kilogramów można zrzucić podczas biegania?

Szacuje się, że w ciągu miesiąca można utracić nawet 4 kilogramy. Nie mniej jednak jest to uzależnione od kilku czynników. Po pierwsze od intensywności i czasu biegania, ilości i długości przerw w trakcie treningu oraz przebytego dystansu. Warto również mieć na względzie fakt, że poza samymi ćwiczeniami koniecznym jest przestrzeganie odpowiedniej diety. Co istotne na wynik końcowy wpływ mają również indywidualne czynniki takie jak: płeć, wiek, masa ciała biegacza oraz zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w jego ciele. Warto pamiętać o tym, że ćwiczenia stanowią 30% sukcesu w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jeżeli zależy nam na tym, aby w zauważalny sposób pozbywać się tkanki tłuszczowej, powinniśmy przejść na zdrową dietę i nie przekraczać zalecanej ilości spożywanych kalorii w ciągu dnia.

Artykuł przygotowany przez Amandę z https://amanda-blog.pl

Categories Zdrowie i Uroda